Krtkolap

Krtkolap KRT 21

Pokud Vám vadí nevzhledné a nepraktické kopečky na Vaší zahradě, máme pro Vás řešení.

Na internetech je spousta všelijakých odpuzovačů, pípáků, pastí apod. na hraboše, krtky atd., víte sami, že většina z nich se zcela míjí účinkem.

Určitě si už téměř každý vyzkoušel vytopit krtka nebo hraboše zahradní hadicí s vodou a potom zjistil, že by do děr mohl vylít cisternu nebo potok vody a účinek nulový.

Tento hubící stroj zvládá hubit hraboše polního, hryzce, krtky.

Většinou tam, kde se vyskytují hliněné kopečky se nachází mraveniště a tak zlikviduje i to.

V žádném případě zbytečně neodkrývat v blízkém okolí do 10m žádné kopečky, ani pro kontrolu jestli z nich uniká hubící kouř, potom by celá taková akce ztrácela smysl.

Spíš naopak, pokud někde vidíte ucházet kouř z nějakého krtince, chodbičky apod., nejlépe ucpat.

Kouř se musí co nejdéle udržet v norách(chodbičkách).

Reprodukce hraboše polního, samička produkuje 200-300 vajíček za rok.

Tento stroj má obrovskou výhodu, že není zapotřebí tahat za sebou žádné dráty, hadice apod. Je tedy určen pro rovný stabilní terén, což ve většině případů účel splňuje. Stroj je vybaven nafukovacími koly o vnějším průměru 260mm pro snadnou a pohodlnou přepravu i vyjetí a sjetí schodů. Velmi snadná manipulace a to i přes vetší délku sosáku. Šířka je 720mm pro parádní průjezd dveřmi (zárubeň, futra). Perfektně vyvážená konstrukce. Prodloužený sosák slouží především k ladnému vjetí mezi keře živého plotu, k těsnému najetí k překážce, pokud je povrch terénu nerovný, je potřeba okraj talíře, pokud okrajem uniká kouř, zacpat např. hlínou, kterou vykopal škůdce.

Díky vyššímu těžišti, je pouze při velmi nerovném mírně nestabilní při manipulaci.

Celkové rozměry: Délka 1230mm

Šířka 720mm

Výška 131mm

Stroj je vybaven silným jednoválcovým motorem ZONGSHEN ZS 168FB 196ccm 4takt chlazený vzduchem.

Součástí sosáku je výusť ve tvaru čtverce 300x300mm, který bez problému zakryje celý otvor pod krtincem.

Aby byla tato operace co nejpohodlnější a nejefektivnější, je nejlepší vypláchnout kopeček krtince tlakovou vodou se zahradní hadice a takto najít díru, většinou velmi snadné.

Určitě doporučujeme parkovat buďto na nějakém savém podkladu, nebo vaničce pro konec sosáku. V systému se může mírně nastřádat nespotřebované pohonné hmoty a občas z něho může vykápnout nějaká pohonná hmota, aby neudělala třeba mastný flek na zámkové dlažbě apod.

Jelikož nejsme výrobci různých hadiček a ze zkušeností víme, že i ty nevydrží věčně, tak se musí kontrolovat a případně vyměnit. Výměna je jednoduchá a myslím, že ji zvládne každý zručnější.

Pro zamezení jejich výskytů formou likvidace v souladu s týracím zákonem č. 246/1992 sb. Se stává aplikace oxidu uhelnatého s kombinací s oxidem uhličitým. Pod velkým tlakem z výkonného spalovacího motoru se vhání výfukové plyny spolu z přídavné 10L plastové nádrže, která se plní s 98% natural a 2% nafty pro dým. Tento kouř je v dlouhých chodbách rychle rozmístěn, který před sebou vytláčí kyslík. Škůdci nemají žádný prostor na únik ( aspoň v to musíte doufat ). Úplně nejlepší je obklíčit zahradu vícero stroji.

Během vteřin jsou jejich dýchací cesty ochromené, což zapříčiňuje rychlý a bezbolestný odchod na věčné časy. V případě, že mrtvého škůdce pozře například kočka nebo dravý pták, žádné nebezpečí jim nehrozí.

Usmrcování musí být v souladu s požadavky zákona a nařízení rady (ES) č.1099/2009 o ochraně zvířat při usmrcování.

Nebudeme si nic nalhávat, pokud tento Krtkolap 21 umístíte na místě, kde může záškodník utéct, tak se musí takový postup i několikrát opakovat. Zvlášť pokud je zahrada veliká, tak má škodolibec vícero možností se někam ukrýt nebo zadělat chodbičku. Někdy je to na delší trať, ale zábava. Občas se stává, že krtek nebo hraboš vyleze z nory ven, tak máte možnost tohoto miláčka odnést třeba super sousedovi, nebo na pole...., možná tím ale riskujete, že se zase vrátí lumpík.

Půjčovné: 1 den 490,-Kč bez DPH

2 - 3 dny 420,-Kč bez DPH

4 a více dnů 370,-Kč bez DPH

Stroj je vždy doplněn palivem pro motor, při návratu bude opět doplněn palivem NATURAL. Plastovou 10 litrovou nádrž si musí každý nájemce doplnit sám, nejlépe 98% natural, 2% nafta.

Na tento stroj Krtkolap KRT 21 se musí dopředu zarezervovat 2 až 5 dní. Je po něm obrovská poptávka.